PRODEJ CHALUPY - USEDLOSTI V DOLNÍM PODLUŽÍ, Ev.č.: 05383

Popis

Hledáte neobvyklou nemovitost, tak právě tato nabídka může být šita na míru právě Vám. Na základě výhradního zastoupení vlastníka nabízíme ke koupi bývalý mlýn s pekárnou ze 17. století, po rekonstrukci a udržovaný ve výborné kondici, v posledních desetiletích využíván k rekreaci jako chalupa.

Objekt v posledních letech prošel rozsáhlou rekonstrukcí, byly vyměněny kompletně podlahy v 75% celé nemovitosti ve třech patrech. Podlahy jsou dřevěné, dvojité včetně integrovaného zateplení – smrk, v jednom z pokojů modřínový strop. Použity trámy 22x25cm v délce přes 6 m.

V roce 2023 proběhla druhá etapa rekonstrukce, během které byla provedena nová elektroinstalace, odstraněn starý krb a nainstalovány nové krbové kamna, které zajišťují vytápění celé centrální místnosti včetně kuchyně. Dále bylo nainstalováno nové topení do horního patra, vybudovány dvě nové koupelny s odpady a vodovodem, byly obloženy stěny pokojů a nově byl vybudován komín s novým kotlem s akumulačními nádržemi. Před domem byla položena nová dlažba a provedeny terénní úpravy zahrady a okolí domu, včetně instalace nové vjezdové brány.

Celý objekt byl sanován proti vlhkosti injektáží spodních stěn a potom nahozena sanační omítka zvenčí.
Kuchyň prošla kompletní rekonstrukcí, se zateplením, v kuchyni se nachází originální pec, která je v současnosti používána pouze jako estetický prvek, kde se vaří na sklokeramické desce a k topení bohatě vystačí malá moderní kamínka po levé straně od pece. Pec lze v případě potřeby lehce zprovoznit.

První patro zahrnuje chodbu, dvě nové koupelny a celkem šest pokojů s max. kapacitou 20 hostů. Pět pokojů bylo kompletně renovováno, zatímco jeden pokoj je stále v původním, ale použitelném stavu.

Jednou z hlavních dominant celého objektu a velkým estetickým prvkem je originální původní stará pec na chléb ve vstupní chodbě, kam se vejde cca. 40 bochníků a nemalou zajímavostí je, že pec je zcela funkční.

Nemovitost má také cca. 60 m velkou společenskou místnost, která prošla také rozsáhlou rekonstrukcí, mohou se zde konat rodinné setkání, oslavy, nebo rozličná setkání a potom se hosté mohou odebrat do svých pokojů.

Součástí objektu je v přízemí sauna, velká pracovna a místnost na fotografiích otlučená na cihlu, kde je možné vidět dokonalou skladbu stěn objektu (výstavbu realizovala bohatá měšťanská rodina, proto je objekt pouze z kvalitních pálených cihel a není postaven z hlíny a kamení, jak bylo tehdy zvykem v chudších rodinách). Objekt disponuje obrovskou půdou 200 m/2 kde je možné učinit výstavbu dalších mnoha pokojů, dle potřeby. Součástí objektu je také velký sklep přístupný z přední části objektu z části původní klenbový.

Zahrada o velikosti 2500 m má velké množství okrasných dřevin, kde za chalupou na hranici pozemku je potok a je také možnost vidět původní náhon od potoka skrze zahradu kde by opravdový nadšenec mohl celý mlýn opět zrealizovat a doplnit k objektu, čímž by vytvořil dominantní perlu tamní lokality, která mimochodem v poslední době prochází velkou obnovou a je velmi vyhledávaným místem pro chataření a chalupaření a její rating velmi roste.

Původní mlýnice byla přestavěna na velkou společenskou místnost na fotografiích.

Hlavní dominantou zahrady je, ale Velký dub, jehož stáří se datuje zhruba k datu výstavby této nemovitosti.
Jedná se o památný strom. Objekt je vlastně velmi nenáročný na údržbu, léty prověřený z hlediska statiky.

Nemovitost je vhodná jak rodinnému bydlení, rekreačním účelům ale zároveň, lze využit stávající nápad majitele, provozovat nemovitost ke krátkodobým pronájmům. Za zmínku také stojí, že se nemovitost nachází na dosah Národního parku České Švýcarsko a Lužických hor, kde okolí skýtá nádhernou přírodu s možností letního i zimního sportovního vyžití.

Prohlídky jsou možné každý den po předchozí domluvě.
Financováním Vám rádi zdarma zařídíme. Pro více informací, nebo prohlídku nás neváhejte kontaktovat.

Pavel Nechutný

Kontaktujte makléře

Pavel Nechutný

+420 604 723 312

[email protected]

6 990 000 Kč
KategorieRodinné domy
LokalitaDolní Podluží
OkresDěčín
VelikostAtypický
Plocha užitná385 m²
Plocha pozemku2.500 m²
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaVenkovská
G (PENB nedodán)