Prodej Multigenerační bytový dům, Ev.č.: 04518

Popis

Multigenerační bytový dům se zahradou v Kněževsi u Prahy se sestává ze dvou samostatných domů téměř čtvercového půdorysu spojených v rohu spojovacím vstupním krčkem, který tvoří jediný vchod do obou domů.
Aktuálně možné rozdělit až na 4 bytové jednotky. Vhodné jako investice a pro rozšíření o další bytové jednotky v podkroví.
Výborně udržovaná nemovitost po zásadních rekonstrukcích včetně nové fasády a zateplení v roce 2020. Stavba zděná (cihlová, skelet s masivní cihlovou vyzdívkou). Minimum chodbových metrů. Aktuální dispozice domu: 5+1 + příslušenství, 3+1 + příslušenství + letní pokoj
Přední dům
Přední dům s bílou fasádou, jehož původní část byla vystavěna v r. 1924 s přístavbami směrem do zahrady z let 1955 (1 místnost) a 1981 (koupelna, chodba a kuchyně). Jedná se o částečně podsklepený přízemní zděný dům se sedlovou různě sklonitou střechou s dřevěným krovem a krytinou z keramických tašek. Dům je postupně rekonstruován. V r. 2003 došlo k částečné vestavbě místnosti do podkroví a v r. 2005 došlo k výměně oken za dřevěná eurookna s protihlukovou úpravou. V roce 2020 došlo k rekonstrukci 2 místností (podlahy, výmalba) a k zateplení domu polystyrenem tl. 10 cm s fasádní omítkou. Střešní krytina původní. Dům má dispozici 3+1 s průchozími pokoji včetně kuchyně. Ve sklepě jsou tři místnosti se sníženým stropem (s.v. 2-2,1 m). Místnost v podkroví je stavebně nedokončená. Přístup k této místnosti je po původním bet. schodišti přes nezateplený půdní prostor.
Zadní dům
Zadní dům se žlutou fasádou ustoupený od uliční čáry směrem do zahrady kolaudovaný v r. 2009 s dokončenou hrubou stavbou v r. 2005, s novou fasádní omítkou z r. 2020. Jedná se o zděný přízemní dům s obytným podkrovím pod sedlovou střechou s dvěma vikýři a balkónem směrem do zahrady. Dům má dispozici 5+1. V přízemí domu je umístěna koupelna vybavená rohovou vanou, umyvadlem, WC, sprchovou vaničkou a topným žebříkem, průchozí obývací pokoj s krbovými kamny a výstupem na menší terasu na zahradě přes francouzské dveře. Z obývacího pokoje je přístupná kuchyně s výstupem do zahrady a pokoj orientovaný do dvora před domem.
Podkroví je přístupné po dřevěném schodišti a nabízí 3 pokoje částečně se šikmým stropem, komoru a koupelnu.Jsou zde připraveny přípojky na kuchyňský kout. Dva pokoje jsou orientovány do zahrady a jeden pokoj s obytnou chodbou směrem do dvora. Jeden z pokojů využívá balkón orientovaný do zahrady. Dům má nižší než obvyklou světlou výšku místností v přízemí 2,3-2,33 m. Světlá výška podkrovních místností je 2,1 m. Dům je využíván k trvalému bydlení.
Vytápění domů a příprava TUV je řešena samostatně plynovými kotli zn. Protherm, v případě zadního domu kombinovaným kotlem s přípravou TUV, umístěným v koupelně v přízemí, v případně předního domu je kotel umístěný ve společném spoj. krčku a příprava TUV je řešena el. bojlerem. Záložní kotel na tuhá paliva a elektrokotel jsou umístěny ve sklepní části předního domu a jsou využitelné pouze pro tento dům.

Petr Přibyl

Kontaktujte makléře

Petr Přibyl+420 724 270 995
[email protected]
19 750 000 Kč
KategorieRodinné domy
LokalitaNad Mostem, Kněževes
OkresPraha-západ
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná226 m²
Plocha pozemku655 m²
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
En. náročnost b.G (PENB nedodán)